Spektrometry
Spektrometry, analyzátory

TISK STRÁNKY       

ŽIVOTNÍ PROSTŘEDÍ, GEOLOGIE, TĚŽAŘSKÝ PRŮMYSL

životní prostředí

V této oblasti je typickým požadavkem přesné stanovení obsahu prvků v zeminách, píscích, jílech, usazeninách, analýza lateritů, hornin, rud, stavební suti a dalších materiálů. Zájmové koncentrace jsou jednotky ppm až desítky procent. V životním prostředí se pracuje často dle směrnice EPA 6200. V úvahu připadají ruční rentgenové spektrometry, mobilní spektrometry i laboratorní řešení ve formě ICP-OES spektrometru. Níže uvedené přístroje jsou nejčastěji používaným řešením:

VANTA VMR

VANTA VMR - NOVINKA

Zcela nový ruční rentgenový analyzátor VANTA VMR s SDD detektorem s vynikajícím rozlišením 137eV a speciální anodou pro analýzy pro životní prostředí a geologii, zemin, písků a jílů a dalších materiálů v oblasti životního prostředí a těžebního průmyslu - jedná se o přístroj nejvyšší třídy. Přístroj VANTA je vyvinut a vyráběn přímo v USA, Waltham, MA. Používá několik celosvětově unikátních patentů. Používá novou technologii AxonTM. Vyniká extrémní rychlostí analýzy, vynikající přesností, odolností a spolehlivostí svého provedení. Splňuje všechny zvýšené požadavky na ruční analyzátoryVšechny prvky včetně Al, Mg, Si, P, S jsou analyzovány bez vakua či hélia a to s bezkonkurenční rychlostí a přesností.


DELTA

DELTA PREMIUM

Ruční rentgenový analyzátor DELTA s velkoplošným detektorem SDD a speciální anodou je nejmodernější ruční rentgenový analyzátor na celosvětovém trhu. Vyniká rychlostí, přesností, odloností a spolehlivostí svého provedení. Splňuje všechny zvýšené požadavky na ruční analyzátory pro analýzy kovů a slitin, třídění šrotu, analýzy šrotu, PMI a další. Používá řadu nových technologií. Třídění kovů či třídění šrotu během jedné vteřiny! Kompletní analýza s laboratorní přesností za 1 vteřinu. Typická aplikace je analýza chemického složení kovů a slitin, PMI, QC, QA. Rychlé 100% třídění kovů či třídění šrotu. Všechny prvky včetně Al, Mg, Si, P, S jsou analyzovány bez vakua či hélia a to s bezkonkurenční rychlostí a přesností. Přístroj DELTA je vyvinut a vyráběn přímo v USA, Waltham, MA. Používá několik celosvětově unikátních patentů.


X-50 MobiLAB

X-50 MobiLAB

Výkonný mobilní ED-XRF spektrometr s Si-PIN nebo SDD detektorem dle přání zákazníka. Robustní konstrukce, bateriové napájení, odolnost proti prachu, špíně a provedení ve formě kufříku předurčují tento spektrometr k terénnímu i laboratornímu využití. Ve spektrometru je integrováno plnohodnotné průmyslové PC s velkoplošným TFT displejem pracující na MS Windows. Propracovaný analytický software v kombinaci s výkonným hardware tvoří výjimečnou kombinaci výkonu laboratorního stroje a bezkonkurenční mobility. Váha pouhých 9kg.

PRODIGY

PRODIGY

Tento ICP spektrometr předbíhá konkurenci o několik let. Žádná jiná firma nenabízí ICP spektrometr podobných parametrů a analytických možností. Jedná se o simultánní ICP spektrometr s unikátním velkoplošným CID polovodičovým detektorem s vysokou disperzí a výborným rozlišením. PRODIGY je dostupné i ve variantě VUV umožňující analýzy halogenů (Cl, Br, I ...)

 

Nahoru
Pro více informací nás prosím kontaktujte.
Tisk stránky
www.spektrometry.cz, tel./fax: +420 541 126 090, e-mail: info@spektrometry.cz