Vytištěno ze stránky https://www.spektrometry.cz/analyzatory/rucni_analyzator_alpha_kovy.php

RUČNÍ RENTGENOVÝ ANALYZÁTOR ALPHATM

Provedení pro kovy a slitiny

Nejmenší, nejlehčí a svého času nejprodávanější ruční rentgenový spektrometr.

ALPHA je technicky vyspělý ruční rentgenový spektrometr a ruční analyzátor kovů i nekovů se širokými analytickými možnostmi. Výrobcem je firma Innov-X Systems z USA. Tento ruční analyzátor je oblíbený díky své universálnosti, vynikajícím analytickým parametrům, rychlosti, snadnosti použití a přesnosti. Celosvětově je instalováno tisíce těchto přístrojů. Koncept přístroje je praxí prověřený, robustní a odolný vůči prašnosti a povětrnostním vlivům.

Rentgenový spektrometr ALPHA je dodáván plně nakalibrován pro uživatelem zvolené prvky a módy. Jedná se o optimální přístroj pro rychlou a nedestruktivní analýzu chemického složení vzorků, které mohou mít různé velikosti a tvary. Velkou výhodou je, že ve většině případů není potřeba žádná příprava vzorků a měření je nedestruktivní. Výsledky se zobrazují okamžitě po startu měření.

Popis přístroje

Přístroj má moderní robustní konstrukci tvaru pistole, která zajišťuje snadnou obsluhu a maximální operativnost. K vybuzení vzorku používá robustní miniaturní rentgenku. Spektrometr ALPHA je univerzální a bez jakéhokoliv nastavování je možné plynule přecházet z jednoho typu materiálu na druhý, např. z oceli na mosaz, bronz, kompozity cínu a olova, hliník, superslitiny a další. ALPHA nemá paměťový efekt při přechodu z jednoho vzorku na druhý. Spektrometr ALPHA má kompaktní plně prachotěsné provedení s odolností vůči povětrnostním vlivům a rozmezí teplot -10°C až +50°C. K dispozici je i vodotěsná verze přístroje přímo určená pro práci v dešti.


Potřebujete více informací o produktu nebo máte zájem o cenovou nabídku?

Analytický mód

Analytický mód pro kovy a slitiny je určen pro rychlé zjišťování přesného chemického složení kovových a nekovových materiálů. Ve standardní konfiguraci se ihned po startu měření zobrazí název odpovídající materiálové normy/jakosti a koncentrace následujících 21 prvků: Ti, V, Cr, Mn, Fe, Co, Ni, Cu, Zn, Zr, Nb, Mo, Hf, W, Ta, Re, Pb, Ag, Sn, Bi a Sb. Přístroj je možné volitelně rozšířit o další měřené prvky, jako jsou například Cd, Au, Pt, Pd, Se a případně další prvky dle přání zákazníka. Mimo jiné tento přístroj umí provádět analýzy hliníku a jeho slitin a volitelně včetně prvků Al, Mg a Si.

Analytický software používá propracovanou metodu fundamentálních parametrů, a proto nevyžaduje žádnou uživatelskou kalibraci nebo nastavování parametrů při přechodu z jednoho typu materiálu na druhý. Analýza všech materiálů se provádí pomocí stisku jednoho tlačítka. Přístroj tedy jednoduše přiložíte k analyzovanému vzorku a stisknete spoušť pro start měření a po několika vteřinách znáte přesné chemické složení.

Tento mód je rozšiřitelný o technologii SmartBeam pro rychlé a přesné analýzy nízkých koncentrací prvků, jako jsou například Ti, V a Cr v koncentracích jednotek setin a výše.

Fast ID mód - PMI pro kovy a jejich slitiny

Fast ID mód je určen pro rychlou pozitivní materiálovou identifikaci - PMI. Tento mód se zejména používá pro ultra rychlé zařazení materiálu dle norem/jakostí a ověření, zda materiál odpovídá danému atestu. Zde je pro výpočet chemického složení použita metoda empirické lineární extrapolace. Přístroj obsahuje rozsáhlou knihovnu norem materiálů a naměřených standardů. Samozřejmostí je možnost uživatelského přidávání standardů a editace norem.

 

Mód Shoda/Nevyhovuje pro kovy a jejich slitiny

Tento mód porovnává právě měřený materiál se zvoleným typem a velmi rychle vyhodnotí zda se měřený vzorek SHODUJE nebo NESHODUJE s vybraným vzorkem. Tento mód je určen pro rychlé vytřídění určitého typu materiálu.

Vytištěno ze stránky https://www.spektrometry.cz/analyzatory/rucni_analyzator_alpha_kovy.php