Vytištěno ze stránky https://www.spektrometry.cz/spektrometry/jiskrove_spektrometry.php

JISKROVÉ SPEKTROMETRY - OPTICKÉ EMISNÍ SPEKTROMETRY (OES)

Optická emisní spektrometrie (OES) s jiskrovým a obloukovým buzením je nejčastěji používaná metoda pro přesné stanovení chemického složení kovových materiálů. OES metoda je široce využívána slévárnami, hutěmi a ocelárnami, v průmyslu a zpracování kovových materiálů včetně primárních výrobců a kontroly kvality. Jedna z nejčastějších aplikací je kontrola chemického složení zpracovávaných slitin kovů.

Níže naleznete přehled nejčastěji používaných jiskrových optických emisních spektrometrů v ČR a SR. Tyto se vyznačují vysokou rychlostí a přesností analýz. Každý jiskrový spektrometr má své specifické výhody ať už v oblasti vybavenosti či výjimečně příznivé ceny. Právě výborný poměr cena / výkon v kombinaci s vysokou spolehlivostí a přesností těchto jiskrových spektrometrů je klíčovým parametrem při výběru technologie. Rádi Vám poradíme, který jiskrový optický emisní spektrometr je právě pro Vaši aplikaci ten nejvhodnější - s OES spektrometrií máme více jak 28 let zkušeností a jsme lídři na trhu.

Q8 Magellan

Světový standard v laboratorních jiskrových spektrometrech. Jiskrový spektrometr Q8 Magellan je přesný, spolehlivý a robustní laboratorní spektrometr. Má vynikající přesnost, stabilitu a detekční limity pro všechny prvky. Měřené signály jsou zaznamenávány extrémně citlivými a stabilními kanálovými fotonásobiči nové koncepce s nízkým šumem, což je pro jiskrové emisní spektrometry unikátní a přináší řadu technických výhod, včetně příznivé ceny. Velký optický systém a plně digitální elektronika jsou kombinací, které přináší unikátní parametry, stabilitu a vynikající rozlišení.

Q4 TASMAN

High-End stolní optický emisní CCD spektrometr s vysokým rozlišením je navržen pro měření velkého množství vzorků a lze jej využít pro analýzu prakticky všech kovových materiálů. K jeho hlavním přednostem patří nejvyšší přesnost, perfektní stabilita a snadná obsluha v kombinaci s příznivou cenou i při multibázovém provedení. Emisní spektrometr Q4 TASMAN má ucelenou řadu příslušenství i pro spektrální analýzu malých vzorků, drátů, tenkých plechů, nýtků, kuliček, ...

Jiskrový OES spektrometr Q4 TASMAN používá nejnovější generaci CCD senzorů a plně digitální elektroniku, která zajišťuje maximální spolehlivost i při nepřetržitém provozu. Jiskrový spektrometr Q4 TASMAN má technologii X-Shift, která zajišťuje nastavení celého spektrometru jedním vzorkem. Součástí dodávky jsou i etalony pro plnohodnotnou dvoubodovou rekalibraci spektrometru. I přes velmi vysokou kvalitu provedení je cena spektrometru Q4 TASMAN velmi příznivá.

Q2 ION

Stolní optický emisní CCD spektrometr s vysokým rozlišením a patentovaným optickým systémem je navržen pro měření různých vzorků a lze jej využít pro analýzu prakticky všech kovových materiálů. K jeho hlavním přednostem patří snadná obsluha a velmi příznivá cena i při multibázovém provedení.

Tento výkonný stolní OES jiskrový spektrometr je k dispozici v provedení pro: Fe, Al, Cu, Zn a Sn matrice.

SPALOVACÍ ANALYZÁTORY UHLÍK, SÍRA A ELEMENTÁRNÍ ANALYZÁTORY O, N, H

Řada sléváren doplňuje jiskrové spektrometry o analyzátory uhlíku a síry či o speciální analyzátory dusíku, kyslíku a vodíku. V neposlední řadě se pro druhování vsázky, třídění feroslitin a mezioperační kontrolu používají ruční spektrometry.

G4 ICARUS CS HF

Spalovací elementární analyzátor pro přesné stanovení prvků C, S v materiálech (kovy, slitiny, cement, litina, měď, bronze, ferorudy, molybden, titan, silicium, karbidy, keramika,...). Pro spalování vzorku je použita vysokofrekvenční indukční pec s inteligentním řízením průběhu spalování a s novým patentovaným systémem spalování fúzí v inertním plynu, který zvyšuje efektivitu spalování, snižuje spotřebu plynu, eliminuje znečištění a zajišťuje bezkonkurenční parametry. Vzniklé plyny CO2 a SO2 jsou detekovány "solid state" IR detektory. Výborné detekční limity (<1 ppm), krátké měřící časy (pouze 40 vteřin), excelentní reprodukovatelnost a správnost měření. Možnost jednoprvkového i simultánního provedení elementárního analyzátoru. Výborný poměr cena / výkon.

Dostupné varianty produktu
G8 GALILEO - elementární analyzátor O N H

Výkonný elementární analyzátor pro přesné a rychlé stanovení prvků O, N, H v pevných vzorcích metodou fúze inertním plynem (IGF - inert gas fusion). Tento unikátní elementární analyzátor využívá vysoce selektivních NDIR detektorů a termálně konduktivních cel (TCD - Thermal Condictivity Detektor - tepelně vodivostní detektor). Splňuje požadavky metod uznaných organizacemi ASTM a ISO. Velmi dobře se hodí pro analýzy reaktivních kovů a kovů s vysokým bodem tání jako např. Ti, Ta, Zr a jejich slitin a dalších běžných kovů, slitin kovů a neželezných kovů. Volitelný systém automatického čištění minimalizuje potřebu ručního čištění pece mezi analýzami. ONH - Oxygen/Nitrogen/Hydrogen by Fusion - IGF ... Přístroj je dostupný v následujících verzích:

  • GALILEO ONH
  • GALILEO ON
  • GALILEO OH
  • GALILEO NH
  • GALILEO O
  • GALILEO N
  • GALILEO H
Se širokou škálou volitelných modulů dle aplikace a potřeb zákazníka.

DELTA ELEMENT

Novinka roku s garancí bezkonkurenční ceny. Ruční analyzátor DELTA ELEMENT vychází z velmi oblíbené řady spektrometru DELTA. Tyto přístroje vynikají vysokou užitnou hodnotou, spolehlivostí a analytickou výkonností. Přístroj DELTA je vyvinut a vyráběn přímo v USA, Waltham, MA. Používá několik celosvětově unikátních patentů.

Tento oblíbený a výkonný ED-XRF ruční spektrometr slouží k okamžitému určení prvkového složení kovů a slitin. Současně DELTA automaticky vyhledá a přiřadí odpovídající materiálovou normu / jakost. Vysoká rychlost a přesnost analýz umožňuje provádění 100% pozitivní materiálové identifikace nebo rapidního třídění materiálů.

Přístroj je možné vybavit i pro analýzu autokatalyzátorů, screening elektroniky z hlediska obsahu drahých kovů, pro přesné analýzy drahých kovů a jejich slitin včetně automatické detekce galvanického pozlacení a další aplikace. Výborný poměr cena / výkon.

Dostupné varianty produktu
Vytištěno ze stránky https://www.spektrometry.cz/spektrometry/jiskrove_spektrometry.php