Vytištěno ze stránky https://www.spektrometry.cz/spektrometry/rentgenove_spektrometry.php

RENTGENOVÉ ED-XRF (RTG FLUORESCENČNÍ) SPEKTROMETRY

ED-XRF spektrometry (Energy Disperzive X-Ray Fluorescence spektrometry) se globálně prosadily v průmyslu pro přesné kvantitativní i rychlé kvalitativní prvkové analýzy různých typů materiálů včetně kovů a slitin, strusek, usazenin, geologických vzorků, jílů, kapalin, olejů na otěrkové kovy, vzduchových filtrů a dalších aplikací. Níže naleznete ucelený přehled rentgenových spektrometrů v různých provedeních - rádi Vám pomůžeme s výběrem nejlepšího přístroje právě pro Vaši aplikaci.

ED-XRF Nova

300 Wattový ED-XRF spektrometr NOVA se sekundárními terčíky

Výkonný laboratorní energodisperzní rentgenfluorescenční spektrometr s přímou i sekundární (polarizovanou - 8 sekundárních terčíků) excitací vzorků. Speciální WAG systém zajišťuje vysokou citlivost. Je určen pro přesná nedestruktivní měření prvků od F až po U (volitelně od uhlíku). V přístroji je použit speciální LEO Low-Z detektor, který zjišťuje bezkonkurenční citlivost i na lehkých prvcích.

Přístroj je uzpůsoben pro analýzu kapalin, prášků, pevných vzorků, strusek, vzduchových filtrů a řady dalších typů materiálů. Podporuje analýzy jak na vzduchu, tak pod vakuem či heliem. Velká vzorková komora umožňuje snadné analýzy i tvarově rozmanitých vzorků. Přístroj NOVA má autosampler s možností rotace vzorku.

ED-XRF spektrometr Genius-IF

Výkonný laboratorní energodisperzní rentgenfluorescenční spektrometr s přímou i sekundární (polarizovanou) excitací vzorků. Speciální WAG systém zajišťuje vysokou citlivost. Je určen pro přesná nedestruktivní měření prvků od F až po U. V přístroji je použit speciální LEO Low-Z detektor, který zjišťuje bezkonkurenční citlivost i na lehkých prvcích.

Přístroj je uzpůsoben pro analýzu kapalin, prášků, pevných vzorků, strusek, vzduchových filtrů a řady dalších typů materiálů. Podporuje analýzy jak na vzduchu, tak pod vakuem či heliem. Velká vzorková komora umožňuje snadné analýzy i tvarově rozmanitých vzorků. Přístroj GENIUS-IF má autosampler s 8-mi pozicemi (volitelně s 16-ti).

ED-XRF spektrometr X-Calibur

Stolní energodisperzní rentgenfluorescenční spektrometr (ED-XRF) s výkonným SDD detektorem (123eV). Tento nový energodisperzní rentgenový fluorescenční spektrometr má unikátní kompaktní design. Úzká geometrie rentgenky s čelní anodou umožňuje spolu s vyspělým optickým designem přímé buzení vzorku s těsným optickým uspořádáním - prvkový rozsah Na-Am nebo při použití SDDULTRA F-Fm. Malé rozměry analyzátoru minimalizují požadavky na místo při zachování stejného výkonu.

RTG spektrometr X-Calibur je vybaven autosamplerem a volitelně sample spinnerem (rotací vzorku). Díky výkonu RTG 50 W v kombinaci s úzkou geometrií dosahuje RTG spektrometr X-Calibur výjimečných citlivostí. Poměr cena / výkon u spektrometru X-Calibur zůstává i přes nadstandardní výbavu velmi příznivý.

ED-XRF spektrometr VANTA GX na drahé kovy

Analyzátor zlata a drahých kovů VANTA GX je stolní RTG spektrometr určený pro rychlé a spolehlivé ověřování ryzosti jak investičního zlata a drahých kovů, tak i šperků, zlomkového zlata a dalších cenností. Vyniká přesností, nedestruktivitou analýzy, jednoduchostí obsluhy a líbivým designem.

Analýza je zcela nedestruktivní = vzorek zůstává nezměněn v původní podobě. Výstupem měření je prvkové složené měřeného vzorku s procentuálním vyjádřením zastoupení jednotlivých prvků, výpočet karátů a také informace, zda je vzorek galvanicky pozlacen.

4,5/5 - 27 hodnocení.

ED-XRF spektrometr GoldXpert na drahé kovy

Tento kompaktní stolní snadno převozitelný RTG spektrometr pro analýzy drahých kovů a slitin je určen pro přesné a rychlé stanovení ryzosti drahých kovů, určení karátů, automatickou detekci galvanického pozlacení. Je možné jej napájet z 230V i na baterii. Přístroj má integrovanou kameru pro přesné polohování a zaměření vzorků a velmi snadno tak lze analyzovat různé šperky, prstýnky, řetízky a geometricky rozmanité vzorky. Díky možnosti fokusace RTG paprsku se lze zaměřit na konkrétní část vzorku. Běžně se tento přístroj používá při výkupu drahých kovů, v zastavárnách ale i u výrobců a obchodníků šperků a investičních mincí.

4,5/5 - 103 hodnocení.

ED-XRF spektrometr S-Mobile

Mobilní energodisperzní rentgenfluorescenční spektrometr s PIN nebo SDD detektorem bez potřeby chlazení kapalným dusíkem. Tento nový mobilní energodisperzní rentgenový fluorescenční spektrometr má unikátní kompaktní design (lze sklopit displej a snadno přenášet). Unikátní geometrie rentgenky s čelní anodou umožňuje spolu s vyspělým optickým designem přímé buzení vzorku s těsným optickým uspořádáním. Malé rozměry analyzátoru minimalizují požadavky na místo při zachování stejného výkonu 50W/50kV.

ED-XRF spektrometr P-metrix

10 Wattový mobilní RTG spektrometr P-Metrix

Unikátní mobilní ED-XRF spektrometr P-Metrix je svým technickým řešením celosvětově unikátní. Kombinuje napětí RTG 50kV s výkonem 10 W a to vše v mobilním provedení. Vyznačuje se největší vzorkovou komorou na trhu v mobilním segmentu, dotykovou obrazovkou a kamerou vzorku s vysokým rozlišením. Napájet jej lze z baterie i z 230 V. Nízká hmotnost 16 kg umožnuje jeho snadný transport. Přístroj má unikátní funkci "samorozbalení". Rozsah měřených prvků Na(11) - U(92)

Ruční spektrometr VANTA VCR pro kovy a slitiny

Zcela nový ruční rentgenový analyzátor VANTA VCR s SDD detektorem s GRAPHENE okénkem s vynikajícím rozlišením 137eV a speciální anodou pro analýzy kovů, slitin, drahých kovů, elektrošrotu a dalších materiálů.

Aktuálně nejmodernější ruční rentgenový analyzátor na celosvětovém trhu - jedná se o přístroj nejvyšší třídy. Přístroj VANTA je vyvinut a vyráběn přímo v USA, Waltham, MA. Používá několik celosvětově unikátních patentů. Používá novou technologii AxonTM. Vyniká extrémní rychlostí analýzy, vynikající přesností, odolností a spolehlivostí svého provedení. Splňuje všechny zvýšené požadavky na ruční analyzátory pro analýzy kovů a slitin, třídění šrotu, analýzy šrotu, PMI, analýze drahých kovů, elektrošrotu a další. Používá řadu nových technologií. Třídění kovů či třídění šrotu během jedné vteřiny! Kompletní analýza s laboratorní přesností za 1 vteřinu. Typická aplikace je analýza chemického složení kovů a slitin, PMI, QC, QA. Rychlé 100% třídění kovů či třídění šrotu. Všechny prvky včetně Al, Mg, Si, P, S jsou analyzovány bez vakua či hélia a to s bezkonkurenční rychlostí a přesností. Špičkový poměr cena / výkon.

4,5/5 - 217 hodnocení.

Dostupné varianty produktu
Rucní spektrometr DELTA PROFESSIONAL - RTG

Ruční rentgenový analyzátor DELTA PROFESSIONAL s velkoplošným detektorem SDD a speciální anodou pro analýzy kovů, slitin, drahých kovů, elektrošrotu a dalších materiálů je aktuálně nejrozšířenější ruční rentgenový analyzátor na trhu ČR a SR. Přístroj DELTA je vyvinut a vyráběn přímo v USA, Waltham, MA. Používá několik celosvětově unikátních patentů. Používá novou technologii X-ACT COUNT . Vyniká extrémní rychlostí analýzy, vynikající přesností, odolností a spolehlivostí svého provedení. Splňuje všechny zvýšené požadavky na ruční analyzátory pro analýzy kovů a slitin, třídění šrotu, analýzy šrotu, PMI, analýze drahých kovů, elektrošrotu a další. Používá řadu nových technologií. Třídění kovů či třídění šrotu během jedné vteřiny! Kompletní analýza s laboratorní přesností za 1 vteřinu. Typická aplikace je analýza chemického složení kovů a slitin, PMI, QC, QA. Rychlé 100% třídění kovů či třídění šrotu. Všechny prvky včetně Al, Mg, Si, P, S jsou analyzovány bez vakua či hélia a to s bezkonkurenční rychlostí a přesností.


Dostupné varianty produktu
Ruční spektrometr VANTA ELEMENT

Novinka roku s garancí bezkonkurenční ceny. Ruční analyzátor VANTA ELEMENT vychází z velmi oblíbené řady spektrometru VANTA. Tyto přístroje vynikají vysokou užitnou hodnotou, spolehlivostí a analytickou výkonností. Přístroj VANTA je vyvinut a vyráběn přímo v USA, Waltham, MA. Používá několik celosvětově unikátních patentů.

Tento oblíbený a výkonný ED-XRF ruční spektrometr slouží k okamžitému určení prvkového složení kovů a slitin. Současně VANTA automaticky vyhledá a přiřadí odpovídající materiálovou normu / jakost. Vysoká rychlost a přesnost analýz umožňuje provádění 100% pozitivní materiálové identifikace nebo rapidního třídění materiálů.

Přístroj je možné vybavit i pro analýzu autokatalyzátorů, screening elektroniky z hlediska obsahu drahých kovů, pro přesné analýzy drahých kovů a jejich slitin včetně automatické detekce galvanického pozlacení a další aplikace. Výborný poměr cena / výkon. Odolnost proti vodě a prachu dle IP 54, testován na pád dle armádní normy STD-MIL-810-G

Dostupné varianty produktu
Ruční spektrometr DELTA ELEMENT

Ruční analyzátor DELTA ELEMENT vychází z velmi oblíbené řady spektrometru DELTA. Tyto přístroje vynikají vysokou užitnou hodnotou, spolehlivostí a analytickou výkonností. Přístroj DELTA je vyvinut a vyráběn přímo v USA, Waltham, MA. Používá několik celosvětově unikátních patentů.

Tento oblíbený a výkonný ED-XRF ruční spektrometr slouží k okamžitému určení prvkového složení kovů a slitin. Současně DELTA automaticky vyhledá a přiřadí odpovídající materiálovou normu / jakost. Vysoká rychlost a přesnost analýz umožňuje provádění 100% pozitivní materiálové identifikace nebo rapidního třídění materiálů.

Přístroj je možné vybavit i pro analýzu autokatalyzátorů, screening elektroniky z hlediska obsahu drahých kovů, pro přesné analýzy drahých kovů a jejich slitin včetně automatické detekce galvanického pozlacení a další aplikace. Výborný poměr cena / výkon.

Dostupné varianty produktu
DELTA CLASSIC

Ruční rentgenový analyzátor kovů DELTA CLASSIC+ s detektorem SiPIN je nejmodernější ruční rentgenový analyzátor na celosvětovém trhu se zvýšeným analytickým výkonem. Vyniká vyšší rychlostí, vyšší přesností, odolností a spolehlivostí svého provedení. Splňuje všechny běžné požadavky na ruční analyzátory PMI a analyzátory kovů pro třídění šrotu. Používá řadu nových technologií včetně technologie X-Act Count. Umožňuje velmi rychlé třídění šrotu, třídění kovů a analýzu kovů obecně. Typická aplikace je analýza šrotu, analýza chemického složení kovů a slitin, PMI, QC, QA + rychlé třídění šrotu.


Dostupné varianty produktu
ALPHA

Technicky vyspělý ruční bateriově napájený ED-XRF rentgenový spektrometr. Tento přístroj představuje plnohodnotný ED-XRF analytický systém umožňující provádění kvantitativních a kvalitativních elementárních analýz kovů, slitin kovů, kapalin, prášků, třísek, špon, zemin, písků, jílů, usazenin a dalších typů materiálů. ALPHA představuje výkonný, přesný a rychlý nástroj pro přesné a rychlé elementární analýzy různých typů materiálů. ALPHA umí měřit prvky od hořčíku (Mg) až po plutonium (Pu).

Dostupné varianty produktu

Rentgenfluorescenční analýza - ED-XRF

Výše uvedené spektrometry jsou pro nejčastěji používaným řešením pro rentgenfluorescenční analýzu. Rádi Vám s výběrem optimálního přístroje pro Vaši aplikaci poradíme, máme více jak 30 let zkušeností v oboru. V literatuře bývají někdy tyto přístroje označovány jako XRFS, RFA, Rentgenový fluorescenční spektrometr, případně dalšími zkratkami.

Vytištěno ze stránky https://www.spektrometry.cz/spektrometry/rentgenove_spektrometry.php