Vytištěno ze stránky https://www.spektrometry.cz/jiskrove-spektrometry/index.php

JISKROVÉ SPEKTROMETRY - OPTICKÉ EMISNÍ SPEKTROMETRY (OES)

Jiskrové spektrometry, tedy optická emisní spektrometrie (OES) s jiskrovým a obloukovým buzením, je nejčastěji používaná metoda pro přesné stanovení chemického složení kovových materiálů. OES metoda (jiskrové spektrometry) jsou široce využívány slévárnami, hutěmi a ocelárnami, v průmyslu a zpracování kovových materiálů včetně primárních výrobců a kontroly kvality pro přesné určení prvkového chemického složení materiálu a to jak pro makro prvky tak prvky stopové. Jedna z nejčastějších aplikací je kontrola chemického složení zpracovávaných slitin kovů při řízení výroby taveniny.

Níže naleznete přehled nejčastěji používaných jiskrových optických emisních spektrometrů v ČR a SR. Tyto jiskrové spektrometry se vyznačují vysokou rychlostí, spolehlivostí a perfektní přesností analýz. Každý jiskrový spektrometr má své specifické výhody ať už v oblasti vybavenosti či provozních nákladů nebo výjimečně příznivé ceny. Právě výborný poměr cena / výkon v kombinaci s vysokou spolehlivostí a přesností těchto jiskrových spektrometrů je většinou klíčovým parametrem při výběru technologie jiskrového spektrometru. Rádi Vám poradíme, který jiskrový optický emisní spektrometr je právě pro Vaši aplikaci ten nejvhodnější - s jiskrovou OES spektrometrií máme více jak 31 let zkušeností a jsme lídři na trhu.

Q4 POLO

Zcela nový a revoluční stolní jiskrový optický emisní CCD spektrometr s novými technologiemi, bezprecedentní dlouhodobou stabilitou a perfektní přesností. Nové technologie jako jsou ArgonShield™, AAC™ a nový digitální zdroj s automatickou eliminací neergetických výbojů opět posouvají možnosti přesného stanovení prvkového chemického složení dopředu.

Tento výkonný stolní OES jiskrový spektrometr je k dispozici v provedení pro: Fe, Al, Cu matrice.

Q8 MAGELLAN - high end OES jiskrový spektrometr

Jiskrový spektrometr Q8 Magellan je světový standard pro přesné a spolehlivé analýzy. V segmentu laboratorních jiskrových spektrometrů vyniká svými parametry. Jiskrový spektrometr Q8 Magellan je extrémně přesný, má špičkovou citlivost, je spolehlivý a robustní - jedná se o high-end laboratorní spektrometr. Spektrometr Q8 Magellan má díky použití fotonásobičů PMT vynikající přesnost, stabilitu a detekční limity pro všechny prvky. Měřené signály jsou zaznamenávány extrémně citlivými a stabilními fotonásobiči Hamamatsu nové koncepce s nízkým šumem, což je pro jiskrové emisní spektrometry unikátní a přináší řadu technických výhod, včetně příznivé ceny. Velký optický systém a plně digitální elektronika jsou kombinací, které přináší unikátní parametry, stabilitu a vynikající rozlišení.

Q4 TASMAN series 2 - stolní jiskrový spektrometr

Inovovaný High-End stolní optický emisní CCD spektrometr s vysokým rozlišením je navržen pro měření velkého množství vzorků a lze jej využít pro analýzu prakticky všech kovových materiálů. K jeho hlavním přednostem patří nejvyšší přesnost, perfektní stabilita a snadná obsluha v kombinaci s příznivou cenou i při multibázovém provedení. Emisní spektrometr Q4 TASMAN series 2 má ucelenou řadu příslušenství i pro spektrální analýzu malých vzorků, drátů, tenkých plechů, nýtků, kuliček, ...

Jiskrový OES spektrometr Q4 TASMAN používá nejnovější generaci CCD senzorů a plně digitální elektroniku, která zajišťuje maximální spolehlivost i při nepřetržitém provozu. Jiskrový spektrometr Q4 TASMAN má technologii X-Shift, která zajišťuje nastavení celého spektrometru jedním vzorkem. Součástí dodávky jsou i etalony pro plnohodnotnou dvoubodovou rekalibraci spektrometru. I přes velmi vysokou kvalitu provedení je cena spektrometru Q4 TASMAN velmi příznivá.

4,8/5 - 27 hodnocení.

Q2 ION

Stolní optický emisní CCD spektrometr s vysokým rozlišením a patentovaným optickým systémem je navržen pro měření různých vzorků a lze jej využít pro analýzu prakticky všech kovových materiálů. K jeho hlavním přednostem patří snadná obsluha a velmi příznivá cena i při multibázovém provedení.

Tento výkonný stolní OES jiskrový spektrometr je k dispozici v provedení pro: Fe, Al, Cu, Zn a Sn matrice.

Mobilní jiskrový spektrometr Belec Compact Port - OES

Tento mobilní extrémně výkonný jiskrový spektrometr slouží pro velmi přesné chemické analýzy nebo rychlá a spolehlivá třídění kovových materiálů přímo v provozních podmínkách. Svou hmotností 17 kg se řadí mezi nejmenší a zároveň nejpřesnější mobilní spektrometry s jiskrovým buzením. Vyniká vysokou přesností měření i na kritických prvcích jako je uhlík a přitom je jednoduchý na obsluhu. Ve spektrometru může být osazeno až 36 analytických kanálů a může být nakonfigurován současně pro několik bází což je unikátní pro mobilní spektrometry. Dodává se plně kalibrovaný dle specifikace zákazníka, přičemž mobilní jiskrové spektrometry značky Belec vynikají svojí správností, přesností a citlivostí spojenou s vysokou životností a minimálními provozními náklady + pro tento přístroj je charakteristická příznivá cena.

4,6/5 - 36 hodnocení.

Dostupné varianty produktu

SPALOVACÍ ANALYZÁTORY UHLÍK, SÍRA A ELEMENTÁRNÍ ANALYZÁTORY O, N, H

Řada sléváren doplňuje jiskrové spektrometry o analyzátory uhlíku a síry či o speciální elementární analyzátory dusíku, kyslíku a vodíku. V neposlední řadě se pro druhování vsázky, třídění feroslitin a mezioperační kontrolu používají ruční spektrometry.

G4 ICARUS CS HF

Spalovací elementární analyzátor pro přesné stanovení prvků uhlík (C) a síra (S) v materiálech (litina, ocel, kovy a jejich slitiny, cement, měď, bronze, ferorudy, molybden, titan, silicium, karbidy, keramika, vápenec, ...) - nová série 2. Pro spalování vzorku je použita vysokofrekvenční indukční pec s inteligentním řízením průběhu spalování a s novým patentovaným systémem spalování v proudu kyslíku, který zvyšuje efektivitu spalování. Nový způsob spalování snižuje spotřebu plynu, eliminuje znečištění a zajišťuje bezkonkurenční parametry. Vzniklé plyny CO2 a SO2 jsou detekovány NDIR a NDUV detektory. Výborné detekční limity (<1 ppm) jak pro uhlík tak pro síru. Krátké měřící časy (pouze 40 vteřin), excelentní reprodukovatelnost a správnost měření. Možnost jednoprvkového i simultánního provedení elementárního analyzátoru. Výborný poměr cena / výkon pro analýzu uhlík a síra v různých materiálech..

5,0/5 - 14 hodnocení.

Dostupné varianty produktu
G8 GALILEO - elementární analyzátor O N H

Výkonný elementární analyzátor ONH pro přesné a rychlé stanovení prvků O (kyslík), N (dusík), H (vodík) v pevných vzorcích metodou fúze inertním plynem (IGF - inert gas fusion). Tento unikátní elementární analyzátor ONH využívá vysoce selektivních NDIR detektorů a termálně konduktivních cel (TCD - Thermal Condictivity Detektor - tepelně vodivostní detektor). Splňuje požadavky metod uznaných organizacemi ASTM a ISO. Velmi dobře se hodí pro analýzy reaktivních kovů a kovů s vysokým bodem tání jako např. Ti, Ta, Zr a jejich slitin a dalších běžných kovů, slitin kovů a neželezných kovů. Volitelný systém automatického čištění minimalizuje potřebu ručního čištění pece mezi analýzami. ONH - Oxygen/Nitrogen/Hydrogen by Fusion - IGF ... Přístroj je dostupný v následujících verzích:

  • GALILEO ONH
  • GALILEO ON
  • GALILEO OH
  • GALILEO NH
  • GALILEO O
  • GALILEO N
  • GALILEO H

Analyzátor je k dispozici se širokou škálou volitelných modulů dle aplikace a potřeb zákazníka. K přístroji lze připojit externí pec pro analýzu difúzního vodíku. Přístroj umožňuje teplotní rampování, teplotní kroky. Zajímavým rozšířením je možnost použití MS detektoru pro bezprecedentní citlivosti a možnost analýzy i Argonu v práškovém kovu pro HIP (Hot Isostatic Pressure) pro 3D tisk kovů (aditivní metalurgie). Je rovněž možnost využít objemové kalibrace, což umožňuje kalibrovat přístroj bez použití CRM na základě absolutního objemu plynu (např. vodík).

Ruční spektrometr VANTA ELEMENT

Novinka roku s garancí bezkonkurenční ceny. Ruční analyzátor VANTA ELEMENT vychází z velmi oblíbené řady spektrometru VANTA. Tyto přístroje vynikají vysokou užitnou hodnotou, spolehlivostí a analytickou výkonností. Přístroj VANTA je vyvinut a vyráběn přímo v USA, Waltham, MA. Používá několik celosvětově unikátních patentů.

Tento oblíbený a výkonný ED-XRF ruční spektrometr slouží k okamžitému určení prvkového složení kovů a slitin. Současně VANTA automaticky vyhledá a přiřadí odpovídající materiálovou normu / jakost. Vysoká rychlost a přesnost analýz umožňuje provádění 100% pozitivní materiálové identifikace nebo rapidního třídění materiálů.

Přístroj je možné vybavit i pro analýzu autokatalyzátorů, screening elektroniky z hlediska obsahu drahých kovů, pro přesné analýzy drahých kovů a jejich slitin včetně automatické detekce galvanického pozlacení a další aplikace. Výborný poměr cena / výkon. Odolnost proti vodě a prachu dle IP 54, testován na pád dle armádní normy STD-MIL-810-G

Dostupné varianty produktu
Ruční spektrometr DELTA ELEMENT

Ruční analyzátor DELTA ELEMENT vychází z velmi oblíbené řady spektrometru DELTA. Tyto přístroje vynikají vysokou užitnou hodnotou, spolehlivostí a analytickou výkonností. Přístroj DELTA je vyvinut a vyráběn přímo v USA, Waltham, MA. Používá několik celosvětově unikátních patentů.

Tento oblíbený a výkonný ED-XRF ruční spektrometr slouží k okamžitému určení prvkového složení kovů a slitin. Současně DELTA automaticky vyhledá a přiřadí odpovídající materiálovou normu / jakost. Vysoká rychlost a přesnost analýz umožňuje provádění 100% pozitivní materiálové identifikace nebo rapidního třídění materiálů.

Přístroj je možné vybavit i pro analýzu autokatalyzátorů, screening elektroniky z hlediska obsahu drahých kovů, pro přesné analýzy drahých kovů a jejich slitin včetně automatické detekce galvanického pozlacení a další aplikace. Výborný poměr cena / výkon.

Dostupné varianty produktu
Vytištěno ze stránky https://www.spektrometry.cz/jiskrove-spektrometry/index.php