Vytištěno ze stránky https://www.spektrometry.cz/aplikace/difuzni_vodik_csn_en_iso_3690.php

Stanovení difúzního vodíku dle ČSN EN ISO 3690

Analyzátor difuzního vodíku G4 PHOENIX

G4 PHOENIX DH - analýza difuzního vodíku

Analyzátor pro přesné a rychlé stanovení difúzního vodíku ve svarovém kovu dle EN ČSN ISO 3690 / AWS A4.3, hliníku, oceli, pevných vzorcích a v dalších materiálech. Řešení na klíč s balíčkem pro provedení 500 analýz. Zajímavá cena řešení, garantovaná funkčnost a spolehlivost.

Reference v ESAB Vamberk, Výzkumný ústav zváračský

Při rozšíření o MS detektor splňuje požadavky normy ISO 5842:2022 - Powder metallurgy - Hot isostatic pressing Argon detection using gas chromatography and mass spectrometry techniques

Stanovení celkového vodíku fúzí v inertním plynu

G8 GALILEO - elementární analyzátor O N H

Výkonný elementární analyzátor ONH pro přesné a rychlé stanovení prvků O (kyslík), N (dusík), H (vodík) v pevných vzorcích metodou fúze inertním plynem (IGF - inert gas fusion). Tento unikátní elementární analyzátor ONH využívá vysoce selektivních NDIR detektorů a termálně konduktivních cel (TCD - Thermal Condictivity Detektor - tepelně vodivostní detektor). Splňuje požadavky metod uznaných organizacemi ASTM a ISO. Velmi dobře se hodí pro analýzy reaktivních kovů a kovů s vysokým bodem tání jako např. Ti, Ta, Zr a jejich slitin a dalších běžných kovů, slitin kovů a neželezných kovů. Volitelný systém automatického čištění minimalizuje potřebu ručního čištění pece mezi analýzami. ONH - Oxygen/Nitrogen/Hydrogen by Fusion - IGF ... Přístroj je dostupný v následujících verzích:

 • GALILEO ONH
 • GALILEO ON
 • GALILEO OH
 • GALILEO NH
 • GALILEO O
 • GALILEO N
 • GALILEO H

Analyzátor je k dispozici se širokou škálou volitelných modulů dle aplikace a potřeb zákazníka. K přístroji lze připojit externí pec pro analýzu difúzního vodíku. Přístroj umožňuje teplotní rampování, teplotní kroky. Zajímavým rozšířením je možnost použití MS detektoru pro bezprecedentní citlivosti a možnost analýzy i Argonu v práškovém kovu pro HIP (Hot Isostatic Pressure) pro 3D tisk kovů (aditivní metalurgie). Je rovněž možnost využít objemové kalibrace, což umožňuje kalibrovat přístroj bez použití CRM na základě absolutního objemu plynu (např. vodík).

G6 LEONARDO - elementární analyzátor O N H

Nový optimalizovaný analyzátor s uživatelsky přívětivými funkcemi. Analyzátor G6 LEONARDO s technologií SampleCareTM využívá spolehlivou technologii Smart Molecule SequenceTM pro robustní a přesné elementární analýzy dusíku, kyslíku a vodíku (ONH) v anorganických materiálech. Použitá metoda je často nazývána "ONH - Oxygen/Nitrogen/Hydrogen by Fusion - IGF". Přístroj je dostupný v následujících verzích:

 • G6 LEONARDO O
 • G6 LEONARDO N
 • G6 LEONARDO H
 • G6 LEONARDO ON
 • G6 LEONARDO OH
Se širokou škálou volitelných modulů dle aplikace a potřeb zákazníka. Vynikající poměr cena / výkon. TCD detekce i pro vodík zajišťuje špičkovou citlivost a reprodukovatelnost, která je o více jak řád lepší, než u systémů s nepřímým stanovením H.

4,7/5 - 26 hodnocení.

Stanovení uhlíku a síry metodou splálení vzorku v proudu kyslíku

G4 ICARUS CS HF

Spalovací elementární analyzátor pro přesné stanovení prvků uhlík (C) a síra (S) v materiálech (litina, ocel, kovy a jejich slitiny, cement, měď, bronze, ferorudy, molybden, titan, silicium, karbidy, keramika, vápenec, ...) - nová série 2. Pro spalování vzorku je použita vysokofrekvenční indukční pec s inteligentním řízením průběhu spalování a s novým patentovaným systémem spalování v proudu kyslíku, který zvyšuje efektivitu spalování. Nový způsob spalování snižuje spotřebu plynu, eliminuje znečištění a zajišťuje bezkonkurenční parametry. Vzniklé plyny CO2 a SO2 jsou detekovány NDIR a NDUV detektory. Výborné detekční limity (<1 ppm) jak pro uhlík tak pro síru. Krátké měřící časy (pouze 40 vteřin), excelentní reprodukovatelnost a správnost měření. Možnost jednoprvkového i simultánního provedení elementárního analyzátoru. Výborný poměr cena / výkon pro analýzu uhlík a síra v různých materiálech..

5,0/5 - 14 hodnocení.

Dostupné varianty produktu

Kontaktujte nás pro detailní aplikační zprávy přímo pro Vaši aplikaci. Přístroje G8 GALILEO i G4 PHOENIX se vyrábí v řadě modifikací tak, aby splňovaly konkrétní požadavky norem a potřeb zákazníků. Rádi Vám poradíme a doporučíme optimální řešení pro Vaši aplikaci analýzy vodíku, kyslíku a dusíku.

Vytištěno ze stránky https://www.spektrometry.cz/aplikace/difuzni_vodik_csn_en_iso_3690.php