Vytištěno ze stránky https://www.spektrometry.cz/analyzatory/rucni_rentgenove_analyzatory_xrf.php

RUČNÍ RENTGENOVÉ ANALYZÁTORY, RUČNÍ XRF SPEKTROMETRY

V ČR a SR volí pro kontrolu a třídění materiálů absolutní většina zákazníků jeden z níže uvedených ručních rentgenových analyzátorů. Celkem je v ČR a SR instalováno již přes 1 000 ručních analyzátorů DELTA a VANTA. Tyto ruční ED-XRF analyzátory pro kontrolu materiálů, analýzy kovů, slitin a třídění mají tedy v ČR a SR většinový podíl na trhu. Toto nové řešení pro kontrolu a třídění kovů volí i firmy jako jsou ČEZ, ÚJV, TSR, CRONIMET, SCHOLZ, ELG, Kovošrot Group, ... Ruční rentgenové analyzátory VANTA tak plošně nahrazují méně výkonné ED-XRF technologie a zastaralé RTG přístroje či rentgenové spektrometry. Nově nyní i analýza arsenu (As) v ocelích. Ruční spektrometr VANTA představuje nejprodávanější řešení mezi komerčně dostupnými ručními spektrometry.

Ruční spektrometr VANTA VCR pro kovy a slitiny

Zcela nový ruční rentgenový analyzátor VANTA VCR s SDD detektorem s GRAPHENE okénkem s vynikajícím rozlišením 137eV a speciální anodou pro analýzy kovů, slitin, drahých kovů, elektrošrotu a dalších materiálů.

Aktuálně nejmodernější ruční rentgenový analyzátor na celosvětovém trhu - jedná se o přístroj nejvyšší třídy. Přístroj VANTA je vyvinut a vyráběn přímo v USA, Waltham, MA. Používá několik celosvětově unikátních patentů. Používá novou technologii AxonTM. Vyniká extrémní rychlostí analýzy, vynikající přesností, odolností a spolehlivostí svého provedení. Splňuje všechny zvýšené požadavky na ruční analyzátory pro analýzy kovů a slitin, třídění šrotu, analýzy šrotu, PMI, analýze drahých kovů, elektrošrotu a další. Používá řadu nových technologií. Třídění kovů či třídění šrotu během jedné vteřiny! Kompletní analýza s laboratorní přesností za 1 vteřinu. Typická aplikace je analýza chemického složení kovů a slitin, PMI, QC, QA. Rychlé 100% třídění kovů či třídění šrotu. Všechny prvky včetně Al, Mg, Si, P, S jsou analyzovány bez vakua či hélia a to s bezkonkurenční rychlostí a přesností. Špičkový poměr cena / výkon.

4,5/5 - 219 hodnocení.

Dostupné varianty produktu
Ruční spektrometr VANTA ELEMENT

Novinka roku s garancí bezkonkurenční ceny. Ruční analyzátor VANTA ELEMENT vychází z velmi oblíbené řady spektrometru VANTA. Tyto přístroje vynikají vysokou užitnou hodnotou, spolehlivostí a analytickou výkonností. Přístroj VANTA je vyvinut a vyráběn přímo v USA, Waltham, MA. Používá několik celosvětově unikátních patentů.

Tento oblíbený a výkonný ED-XRF ruční spektrometr slouží k okamžitému určení prvkového složení kovů a slitin. Současně VANTA automaticky vyhledá a přiřadí odpovídající materiálovou normu / jakost. Vysoká rychlost a přesnost analýz umožňuje provádění 100% pozitivní materiálové identifikace nebo rapidního třídění materiálů.

Přístroj je možné vybavit i pro analýzu autokatalyzátorů, screening elektroniky z hlediska obsahu drahých kovů, pro přesné analýzy drahých kovů a jejich slitin včetně automatické detekce galvanického pozlacení a další aplikace. Výborný poměr cena / výkon. Odolnost proti vodě a prachu dle IP 54, testován na pád dle armádní normy STD-MIL-810-G

Dostupné varianty produktu
Rucní spektrometr DELTA PROFESSIONAL - RTG

Ruční rentgenový analyzátor DELTA PROFESSIONAL s velkoplošným detektorem SDD a speciální anodou pro analýzy kovů, slitin, drahých kovů, elektrošrotu a dalších materiálů je aktuálně nejrozšířenější ruční rentgenový analyzátor na trhu ČR a SR. Přístroj DELTA je vyvinut a vyráběn přímo v USA, Waltham, MA. Používá několik celosvětově unikátních patentů. Používá novou technologii X-ACT COUNT . Vyniká extrémní rychlostí analýzy, vynikající přesností, odolností a spolehlivostí svého provedení. Splňuje všechny zvýšené požadavky na ruční analyzátory pro analýzy kovů a slitin, třídění šrotu, analýzy šrotu, PMI, analýze drahých kovů, elektrošrotu a další. Používá řadu nových technologií. Třídění kovů či třídění šrotu během jedné vteřiny! Kompletní analýza s laboratorní přesností za 1 vteřinu. Typická aplikace je analýza chemického složení kovů a slitin, PMI, QC, QA. Rychlé 100% třídění kovů či třídění šrotu. Všechny prvky včetně Al, Mg, Si, P, S jsou analyzovány bez vakua či hélia a to s bezkonkurenční rychlostí a přesností.


Dostupné varianty produktu
Ruční spektrometr KATANA KT-100S

Laserový spektrometr - LIBS. Ruční analyzátor KATANA KT-100S. LIBS je citlivější a vhodnější pro detekci lehkých prvků, jako je hliník (Al), hořčík (Mg) a berylium (Be). Materiál pro třídění, který se nachází v průmyslovém prostředí jako jsou kovošroty, slévárny, dodavatelé materiálu, je obvykle na povrchu špinavý a oxidovaný. Ruční LIBS spektrometr KT-100S je vybaven patentovanou automatickou přípravou povrchu vzorku "Drill Down". Uživatelé mají možnost dynamicky „připravit povrch přímo analyzátorem“ - tedy analyzátor automaticky vypálí běžné nedostatky nalezené v kovu, aby dosáhl čistého odečtu. Výborný poměr cena / výkon. Odolnost proti vodě a prachu dle IP 54, testován na pád dle armádní normy STD-MIL-810-G.

Dostupné varianty produktu
Ruční spektrometr DELTA ELEMENT

Ruční analyzátor DELTA ELEMENT vychází z velmi oblíbené řady spektrometru DELTA. Tyto přístroje vynikají vysokou užitnou hodnotou, spolehlivostí a analytickou výkonností. Přístroj DELTA je vyvinut a vyráběn přímo v USA, Waltham, MA. Používá několik celosvětově unikátních patentů.

Tento oblíbený a výkonný ED-XRF ruční spektrometr slouží k okamžitému určení prvkového složení kovů a slitin. Současně DELTA automaticky vyhledá a přiřadí odpovídající materiálovou normu / jakost. Vysoká rychlost a přesnost analýz umožňuje provádění 100% pozitivní materiálové identifikace nebo rapidního třídění materiálů.

Přístroj je možné vybavit i pro analýzu autokatalyzátorů, screening elektroniky z hlediska obsahu drahých kovů, pro přesné analýzy drahých kovů a jejich slitin včetně automatické detekce galvanického pozlacení a další aplikace. Výborný poměr cena / výkon.

Dostupné varianty produktu
DELTA PREMIUM

Ruční rentgenový analyzátor DELTA s velkoplošným detektorem SDD a speciální anodou je nejmodernější ruční rentgenový analyzátor na celosvětovém trhu. Vyniká rychlostí, přesností, odolností a spolehlivostí svého provedení. Splňuje všechny zvýšené požadavky na ruční analyzátory pro analýzy kovů a slitin, třídění šrotu, analýzy šrotu, PMI a další. Používá řadu nových technologií. Třídění kovů či třídění šrotu během jedné vteřiny! Kompletní analýza s laboratorní přesností za 1 vteřinu. Typická aplikace je analýza chemického složení kovů a slitin, PMI, QC, QA. Rychlé 100% třídění kovů či třídění šrotu. Všechny prvky včetně Al, Mg, Si, P, S jsou analyzovány bez vakua či hélia a to s bezkonkurenční rychlostí a přesností. Přístroj DELTA je vyvinut a vyráběn přímo v USA, Waltham, MA. Používá několik celosvětově unikátních patentů.


Dostupné varianty produktu
DELTA CLASSIC

Ruční rentgenový analyzátor kovů DELTA CLASSIC+ s detektorem SiPIN je nejmodernější ruční rentgenový analyzátor na celosvětovém trhu se zvýšeným analytickým výkonem. Vyniká vyšší rychlostí, vyšší přesností, odolností a spolehlivostí svého provedení. Splňuje všechny běžné požadavky na ruční analyzátory PMI a analyzátory kovů pro třídění šrotu. Používá řadu nových technologií včetně technologie X-Act Count. Umožňuje velmi rychlé třídění šrotu, třídění kovů a analýzu kovů obecně. Typická aplikace je analýza šrotu, analýza chemického složení kovů a slitin, PMI, QC, QA + rychlé třídění šrotu.


Dostupné varianty produktu
Ruční RTG analyzátor VANTA VMR pro životní prostředí a geologii

Zcela nový ruční rentgenový analyzátor VANTA VMR s SDD detektorem s vynikajícím rozlišením 137eV a speciální anodou pro analýzy pro životní prostředí, archeologii, geologii, prvkovou analýzu zemin, písků a jílů a dalších materiálů v oblasti životního prostředí a těžebního průmyslu - jedná se o High-End spektrometr nejvyšší třídy. Přístroj VANTA je vyvinut a vyráběn přímo v USA, Waltham, MA. Používá několik celosvětově unikátních patentů. Používá novou technologii AxonTM. Vyniká extrémní rychlostí analýzy, vynikající přesností, odolností a spolehlivostí svého provedení. Splňuje všechny zvýšené požadavky na ruční analyzátory. Všechny prvky včetně Al, Mg, Si, P, S jsou analyzovány bez vakua či hélia a to s bezkonkurenční rychlostí a přesností za velmi příznivou cenu.


4,8/5 - 27 hodnocení.

Dostupné varianty produktu
ALPHA

Technicky vyspělý ruční bateriově napájený ED-XRF rentgenový spektrometr. Tento přístroj představuje plnohodnotný ED-XRF analytický systém umožňující provádění kvantitativních a kvalitativních elementárních analýz kovů, slitin kovů, kapalin, prášků, třísek, špon, zemin, písků, jílů, usazenin a dalších typů materiálů. ALPHA představuje výkonný, přesný a rychlý nástroj pro přesné a rychlé elementární analýzy různých typů materiálů. ALPHA umí měřit prvky od hořčíku (Mg) až po plutonium (Pu).

Dostupné varianty produktu

Olympus Innov-X Systems DELTA DYNAMIC XRF je zavedeným a odzkoušeným produktem. Novější a výkonnější variantou těchto přístrojů jsou spektrometry VANTA od stejného výrobce, které 100% doporučujeme. Modely, které jsou nově namísto spektrometrů DELTA používány jsou VANTA VCR, VANTA VCA, VANTA VMR, VANTA Element a VANTA Element-S. VANTA OLYMPUS patří mezi nejrozšířenější a nejspolehlivější ruční RTG analyzátory.

Vytištěno ze stránky https://www.spektrometry.cz/analyzatory/rucni_rentgenove_analyzatory_xrf.php