Vytištěno ze stránky https://www.spektrometry.cz/analyzatory/rucni_spektrometr_delta_classic.php

RUČNÍ SPEKTROMETR a analyzátor DELTA CLASSIC+

Provedení pro kovy a slitiny

Série ručních spektrometrů s označením DELTA CLASSIC+ představuje revoluci v ručních analyzátorech. Výrobce při tvorbě nové série DELTA CLASSIC+ využil všech dosavadních zkušeností z produkce více jak 10 000 přístrojů. Většina kovošrotů a průmyslových podniků v ČR a SR používá právě ruční spektrometry DELTA. Celkem je v ČR a SR instalováno již přes 1 000 ručních spektrometrů od tohoto výrobce. Série DELTA využívá kompaktní rentgenky s výkonem 4W a využívá maximálního proudu až 200 uA! Velmi úzká geometrie detektoru, vzorku a rentgenky zajišťuje maximalizaci užitečného signálu a dosažení nejlepších možných přesností. Model DELTA CLASSIC+ používá SiPIN detektor. Série DELTA využívá nového typu floating point procesoru, který zásadně zrychluje veškeré operace přístroje, výpočty i rychlost reakcí uživatelského rozhraní. Přístroj tak reaguje vždy bez jakýchkoliv prodlev. Start přístroje ze zcela vypnutého stavu netrvá déle než 30 sekund. Přístroj používá propracovaný power management, který nebývale šetří hlavní baterii. Žádný jiný přístroj nevydrží na jednu baterii pracovat tak dlouho, tak rychle a tak přesně jako DELTA CLASSIC+. Přístroj podporuje výměnu baterií za chodu bez nutnosti vypínání přístroje nebo softwaru. S přístrojem je tak možné pracovat nepřetržitě. Při vývoji série DELTA CLASSIC+ byl kladen důraz na maximální spolehlivost, bezpečnost obsluhy a robustnost přístroje. Nově tato série používá speciálního systému odvodu tepla z kritických částí přístroje pomocí speciálního chladiče. Přístroj podporuje přenos naměřených dat pomocí USB a Bluetooth, přičemž s přístrojem je dodávaný kompletní data management pro tisk atestů, protokolů a souhrnných tabulek. Tělo přístroje je vyrobeno z osvědčeného materiálu LEXAN, který odolává i těm nejnáročnějším provozním podmínkám. Samozřejmostí je voděvzdornost a totální prachotěsnost. Dříve nevídaná rychlost, operativnost, jednoduchost ovládání jsou pro tuto modelovou řadu samozřejmostí.

Outdoor robustní provedení přístroje s pevně zapuštěným displejem zajišťuje odolnost přístroje ve všech situacích. Nový typ dotekového průmyslového displeje BLANVIEW zajišťuje výbornou čitelnost jak na přímém slunci tak za snížené viditelnosti. Provedení HW vyniká svou výkonností a spolehlivostí díky léty vyvíjenému konceptu kompaktnosti HV komponent. Spektrometry DELTA mohou být na vyžádání vybaveny integrovanou full VGA kamerou s možností zúžení RTG paprsku na pouhé 3 mm! Kamera v kombinaci se zúžením paprsku poté umožňuje provedení analýzy například tenkých svarů, drobných komponent, heterogenních materiálů, šperků, ...


Potřebujete více informací o produktu nebo máte zájem o cenovou nabídku?

Základní charakteristika produktu

Spolu se standardními prvky Ti, V, Cr, Mn, Fe, Co, Ni, Cu, Zn, Zr, Nb, Mo, Hf, W, Ta, Re, Pb, Ag, Sn, Bi a Sb přístroj dokáže analyzovat prvky, jako jsou Au, Pd, Pt, Ir, Rh, Se, Br, Hg, .... Je možné přidat i další měřené prvky. Přístroj je bateriově napájen. Lze analyzovat vzorky, které mohou mít různé velikosti a tvary. Velkou výhodou je, že ve většině případů není potřeba žádná příprava vzorků a měření je nedestruktivní. Výsledky se zobrazují okamžitě po startu měření.

Série DELTA mimo jiné využívá i senzoru pohybu pro automatické probuzení přístroje v moment, kdy jej operátor uchopí do rukou. Standardizace přístroje je provedena automaticky při umístění přístroje do dokovací stanice a její platnost je 24 hodin nehledě na to, zda byl přístroj vypnut či nikoliv.

Typické použití ručního spektrometru DELTA CLASSIC+:

  • Přesná a rychlá nedestruktivní chemická analýza kovových a nekovových materiálů.
  • Okamžité ověřování jakostí a norem materiálů se zohledněním stopových prvků.
  • Rychlá pozitivní identifikace materiálů - PMI, záměny materiálů, kontrola a zajištění kvality (QC a QA)
  • Třídění kovových materiálů a chemická analýza kovového odpadu
  • a řada dalších aplikací jako jsou autokatalyzátory, analýza kapalin, galvanických lázní, RoHS, ELV, atp.

Pro spektrometr DELTA CLASSIC PLUS je charakteristické, že má výborný poměr cena / výkon. V obou parametrech tento přístroj jednoznačně dominuje a přináší uživatelům výborné přesnosti a citlivosti za výbornou cenu. V portfoliu ručních spektrometrů DELTA se jedná o nejlevnější variantu, tedy variantu s nejlepší cenou a užitnou hodnotou. V neposlední řadě má tento přístroj nízké provozní náklady.

O tomto přístroji nestačí jen číst - tento přístroj musíte vidět v akci!

Vytištěno ze stránky https://www.spektrometry.cz/analyzatory/rucni_spektrometr_delta_classic.php