Vytištěno ze stránky https://www.spektrometry.cz/libs-katana-rigaku/index.php

RUČNÍ LIBS ANALYZÁTOR KATANA KT-100S - NOVINKA

Provedení pro kovy a slitiny. Rapidní třídění včetně Al slitin.

Odolný ruční LIBS laserový analyzátor pro analýzu kovů a slitin

Potřebujete rychle třídit kovový materiál? Záleží Vám na propustnosti přístroje a celkovém vytříděném objemu? Potřebujete co nejvyšší odolnost a co nejnižší náklady na analýzu? Pak je pro Vás nový laserový spektrometr Katana KT-100S s laserem optimálním řešením.

Výhodou laserové technologie měření (LIBS - Laser induced breakdown spectroscopy) je vysoká rychlost analýz i při měření lehkých prvků Mg, Al a Si. Díky tomu, že přístroj nevyužívá žádný RTG zdroj lze při měření držet vzorky přímo v ruce. Robustní vstupní ochranné nerozbitné sklo eliminuje potřebu servisu i při měření ostrých předmětů.

LIBS je citlivější a vhodnější pro detekci lehkých prvků, jako je hliník (Al), hořčík (Mg) a berylium (Be). Spolehlivá analýza materiálů ručním LIBS spektrometrem s těmito prvky však byla doposud velmi omezená a obvykle se omezovala na laboratorní prostředí. Ruční laserový analyzátor kovů KT-100S představuje nejnovější technologický pokrok v miniaturizaci laserů a spektrometrů, který rychle rozšířil použití této techniky na průmyslové operace. KT-100S nabízí pokročilou metodu pro snadnou identifikaci nejpopulárnějších typů slitin Al, včetně Al - 1100, 6061 a 6063 - a také mosazí, bronzů s Al a křemíku (Si) nebo Be v mědi. Kromě analytického výkonu technologie LIBS snižuje KT-100S nutnost regulačních licencí a registrace, na které byly analyzátory předchozí generace náchylné.

Sofistikovaná ergonomie

Konstrukce a vlastnosti ručního laserového analyzátoru KT-100S LIBS umístily tento laserový spektrometr do své vlastní třídy. Pistolový tvar pro optimální ovládání jednou rukou. Spektrometr se ovládá pomocí vystouplých tlačítek nebo pomocí navigačních tlačítek „rychlého startu“. LIBS Analyzátor KT-100S lze snadno a rychle ovládat i v rukavicích. Naklápěcí obrazovka umožňuje snadno číst výsledky v jakémkoli světle a lze jej také ovládat jako dotykovou obrazovku. Ruční laserový spektrometr KT-100S je také výrazně menší a lehčí než tradiční analyzátory kovů. Jedinečné provedení „samostojícího přístroje" drží přístroj trvale v poloze „uchopte a odejděte“.

QuickIDTM software

Díky rychlému automatickému výběru matrice, je na ručním LIBS spektrometru KT-100S analýza chemickému složení a identifikaci třídy jednoduchá, rychlá a výsledky snadno čitelné pomocí softwaru QuickID. Výsledky jsou zobrazeny v jednoduchém formátu „shoda / žádná shoda“, který upozorní uživatele na identifikaci slitiny a procenta složení prvků. Uživatelé mají možnost rychle přidávat nové slitiny do přizpůsobené knihovny. Ruční laserový spektrometr KT-100S je také chráněn heslem s automatickým „režimem spánku“ pro vyšší bezpečnost a životnost baterie. Jeho integrovaná kamera snímá obrázky analyzovaných kovových kusů s možností přenosu dat do zprávy přes USB nebo WiFi.

Integrovaná příprava povrchu - funkce "drill down"

Materiál pro třídění (kov a jeho slitiny), který se nachází v průmyslovém prostředí (kovošroty, slévárny, dodavatelé materiálu, ...), je obvykle na povrchu špinavý a oxidovaný. KT-100S je vybavena patentovanou automatickou přípravou povrchu vzorku "Drill Down". Uživatelé mají možnost přímo analyzátorem dynamicky „připravit povrch na analýzu“ - analyzátor automaticky vypálí běžné nedostatky nalezené v kovu, aby dosáhl čistého odečtu.

Ruční laserový spektrometr KATANA KT-100S - LIBS spektrometr
Ruční laserový spektrometr KATANA KT-100S - LIBS spektrometr
Ruční laserový spektrometr KATANA KT-100S - LIBS spektrometr
Ruční laserový spektrometr KATANA KT-100S - LIBS spektrometr
Ruční laserový spektrometr KATANA KT-100S - LIBS spektrometr
Ruční laserový spektrometr KATANA KT-100S - LIBS spektrometr

Video s funkcí přístroje

 

SPECIFIKACE LIBS SPEKTROMETRU KATANA KT-100S:

KATANA KT-100S - Přenosný laserový spektrometr (LIBS)

Hmotnost spektrometru

pod 1.5 kg

Zdroj buzení

laser

Detektor

Chráněný nerozbitným sklem.

Napájení

Vyjímatelná nabíjecí baterie s výdrží 6 hod měření

Displej

Výklopný, robustní, dobře čitelný displej

Provozní podmínky

Odolnost proti vodě, prachu a pádu dle armádního standardu MIL-STD-810G & IP-54.

Ovládání

Dotykový displej, spoušť a pomocná tlačítka na rukojeti, HW tlačítka

Datové úložiště

vnitřní paměť

Příslušenství

Součástí dodávky je robustní transportní kufr, nabíjecí sada, náhradní nabíjecí baterie, dokumentace a další.

Princip

Laserový spektrometr pracující na principu LIBS (Laser induced breakdown spectroscopy)

Pro informace o ceně spektrometru KATANA KT-100S volejte +420 606 424 759

Vystavíme cenovou nabídku přímo na klíč,
poskytneme ceník spektrometrů v konfiguraci pro Vaši aplikaci.

Mám zájem
o cenovou nabídku
Vytištěno ze stránky https://www.spektrometry.cz/libs-katana-rigaku/index.php