Vytištěno ze stránky https://www.spektrometry.cz/raman-resq-cql/index.php

Raman ruční spektrometr ResQ CQL s laserem 1064 nm

Provedení s potlačením fluorescence a 4C funkcí. Mobilní raman spektrometr nové generace.

RYCHLÁ CHEMICKÁ IDENTIFIKACE V NOVÉM TAKTICKÉM DESIGNU

Raman spektrometr ResQ CQL v ručním provedením poskytuje hasičům, celníkům, policii, armádě, CBRN, EOD a dalším složkám okamžitou chemickou identifikaci látek. Kombinace laseru 1064 nm s vylepšenou ergonomií přístroje usnadňuje provádění chemické identifikace prášků, kapalin, gelů, směsí a dalších typů materiálů včetně drog, výbušnin, toxických chemikálií, bojových látek CWA / BCHL a jejich prekuzrorů a dalších.

Výhody laseru 1064 v Raman spektrometru

Progeny ResQ CQL je vylepšený chemický detekční systém, který k identifikaci neznámých sloučenin využívá Ramanovu spektroskopii. Unikátní Ramanova výhoda 1064 nm ruční Progeny ResQ CQL poskytuje uživatelům schopnost identifikovat i barevné látky nebo měřit skrze zabarvené obaly a zároveň eliminovat interferenci fluorescenčních, které jsou problémem u ručních Ramanových analyzátorů starší generace. U ResQ CQL uživatelé mohou očekávat spolehlivé výsledky za méně než 1 minutu - pokaždé!

Rozsáhlá knihovna s možností uživatelského rozšíření

Ruční ramanův analyzátor ResQ CQL obsahuje standardní knihovnu více než 13 000 Ramanově aktivních chemikálií - včetně výbušnin, prekurzorů chemických bojových látek (CWA / BCHL - bojové chemické látky), nebezpečných chemikálií, narkotik, řezacích látek, pesticidů, steroidů a dalších - a také s možností knihovnu uživatelsky upgradovat, přenášet a překládat záznamy. Využití Ramanovy excitace 1064 nm poskytuje uživatelům možnost identifikovat se sníženou fluorescencí (problém pro modely starší generace), a poskytuje tak nejpokročilejší dostupný analyzátor výbušnin a narkotik.

Analýza neviditelných látek a stopových množství

K dispozici je volitelný modul QuickDetect, který poskytuje automatizovanou kolorimetrickou analýzu pro stopové a neviditelné množství látek. Tato funkce odstraňuje chybu lidského faktoru a subjektivitu tradičních souprav barevných reagencií. Kombinací nejpokročilejšího 1064 nm ručního Raman spektrometru v oboru s funkcí QuickDetrect se ResQ CQL stal prvním ručním nástrojem, který v terénu poskytuje jak BULK tak i stopovou analýzu nebezpečných chemikálií, narkotik, výbušnin a chemických bojových látek během několika sekund

Široké dostupné příslušenství

Pro ještě větší možnosti analýz je k dispozici rozsáhlé příslušenství, které vyhovuje většině požadavků na analýzu vzorků v terénu. Toto příslušenství pomáhá při analýze různých forem látek a udržují uživatele v bezpečí před potenciálně nebezpečným materiálem:

 • Nastavitelný měřící otvor
 • Adapter pro vialky - menší, větší i mikro
 • Adapter na lahve
 • Adapter na tablety (léčiva, doplňky stravy, ...)
 • Periskop
 • a další ...

Průmyslové certifikace

Ruční Ramanův analyzátor ResQ CQL 1064 nm přesahuje průmyslové standardy pro tradiční ruční Ramanovu analýzu. Aby bylo zajištěno kvalitní použití v terénu, což je nejčastější využití tohoto přístroje, prošel ResQ CQL několika certifikacemi, včetně:

 • MIL-STD 810-G v plném rozsahu
 • SWGDRUG kategorie A pro předpokládané testování
 • SWGDRUG kategorie C pro potvrzovací testování (s QuickDetect)
 • FDA 21 CFR Part 11
 • Dekontaminace IP-68
 • Výrobní závod s certifikací ISO 9001:2015 a distributor EN ČSN ISO 9001:2016

Nepřekonatelná podpora

Analyzátor ResQ CQL je podporován jak distributorem BAS Rudice, tak i globálním prodejním a podpůrným týmem společnosti Rigaku a nabízí 24/7 podporu Reachback, aktualizace knihoven a upgrady softwaru po celou dobu životnosti analyzátoru.

Funkce 4C

Spektrometr Progeny ResQ disponuje funkcí 4C, která v definovaném časovém okně plně automaticky na pozadí kombinuje spektra naměřených látek a pokud zjistí, že jejich smícháním vznikne nebezpečná látka automaticky varuje uživatele včetně informace o vlastnostech vzniklé látky.

Universal adapter pro ResQ CQL
Periskop pro ResQ CQL
Adapter na lave - ResQ CQL
Adapter na vialky - ResQ CQL

SPECIFIKACE RAMAN ANALYZÁTORU RESQ CQL s LASEREM 1064 nm:

ResQ CQL 1064 nm

Jméno produktu

ResQ CQL

Princip

Ruční Raman spektrometr s excitací laserem s vlnovou délkou 1064 nm

Uživatelské rozhraní

Dotykový displej
Velké ovládací tlačítka použitelné i v chem. rukavicích

Knihovna

Více jak 13 000 látek včetně CWA, výbušnin, TIC/TIM, narkotik

Konektivita

USB, WiFi.

Kamera

V přístroji integrovaná pro focení vzorků, čtení čarových a plošných kódů a QuickDetect kolorimetrické vyhodnocení

Stupeň ochrany IP

IP 68
MIL-STD-810-G certifikováno

Operační systém

Linux

Standardní záruka

24 měsíců

Video:

Video:

Vytištěno ze stránky https://www.spektrometry.cz/raman-resq-cql/index.php