Vytištěno ze stránky https://www.spektrometry.cz/spektrometr-na-zlato-a-drahe-kovy/index.php

Spektrometr Vanta GX na zlato, drahé kovy, šperky a slitiny drahých kovů

ED-XRF spektrometr VANTA GX (GoldXpert)

Vanta GX je stolní spektrometr pro přesné analýzy zlata, slitin zlata a drahých kovů obecně. Princip přístroje je založen na principu rentgenové fluorescence (ED-XRF) a je někdy proto také označován jako RTG spektrometr (či RFA analyzátor zlata a drahých kovů).

Spektrometr Vanta GX detekuje 27 prvků z periodické tabulky: Ti, Cr, Mn, Fe, Co, Ni, Cu, Zn, Ga, Ge, Zr, Mo, Ru, Rh, Pd, Ag, Cd, In, Sn, Sb, W, Os, Ir, Pt, Au, Pb, Bi, ...

Analýza je zcela nedestruktivní = vzorek zůstává nezměněn v původní podobě. Výstupem měření je prvkové složené měřeného vzorku s procentuálním vyjádřením zastoupení jednotlivých prvků, výpočet karátů a také informace, zda je vzorek galvanicky pozlacen.


Potřebujete více informací o produktu nebo máte zájem o cenovou nabídku?


Samotná analýza probíhá tak, že přístroj otevřeme a vzorek vložíme do vzorkové komory. Pro přesné polohování vzorku ve vzorkové komoře slouží v přístroji vestavěná kamera se zaměřovacím kruhem. Vzorek umístíme tak, aby byl na snímku kamery na středu zaměřovacího kruhu. Poté komoru zavřeme (když je komora zavřena, je 100% zajištěno, že z přístroje nemůžou ven vycházet žádné RTG paprsky - pokud by někdo vzorkovou komoru v průběhu měření otevřel, měření se okamžitě zastaví). Poté na displeji přístroje stiskneme tlačítko PLAY a čekáme na výsledek. První výsledky se na obrazovce objeví prakticky okamžitě a s rostoucím časem se zpřesňují.

Přístroj jen napájen z 230 V dodaným AC adapterem. Díky kompaktním rozměrům jej lze snadno umístit do prodejny či show room. Efektní a moderní design přístroje jej k tomu předurčuje.

Výhodou provedení přístroj je, že všechny měřené prvky umí stanovit od detekčního limitu až do 100%. Bez jakéhokoliv nastavování tedy rozpozná chirurgickou ocel od bílého zlata, či změří titanové hodinky.

Výsledek měření včetně výpočtu Karátů.

Kompaktní, přesný, rychlý a spolehlivý analyzátor.

Přístroj se vyrábí ve dvou základních provedení. Levnější verze je s SiPIN detektorem. Tato verze je plně vyhovující pro většinu aplikací. Pro náročné zákazníky jako jsou například rafinerie je pak k dispozici i verze s SDD detektorem, který je rychlejší.

Existuje několik důvodů, proč je metoda XRF mnohem lepší než tradiční metody testování zlata (např. testování na kameni kyselinami). Prvním důvodem je, že testy na kameni zanechávají malou stopu na vzorku z důvodu otěru o kámen, zatímco test XRF s Vanta GX je zcela nedestruktivní. Test na kameni Vám dá informaci o ryzosti, nikoliv o celkovém složení. Zákazníci dnes již chtějí vědět, zda šperk neobsahuj nikl, nebo zda neobsahuje některé nežádoucí prvky jako jsou Pb nebo Cd či Hg. Toto kámen neumožní.




Co lze měřit?

Přístroj je určen pro kovové vzorky obsahující drahé kovy a slitiny drahých kovů či ryzí drahé kovy. Lze tak měřit investiční zlato (ve formě mincí i slitků), ale i stříbro, platinu či jiné drahé kovy. Často jsou tímto přístrojem měřeny šperky, zlomkové zlato, dentální slitiny, průmyslové drahé kovy či dokonce i obsah drahých kovů v kapalinách. Velice snadno lze měřit prstýnky, náušnice, řetízky, náramky, ozdobné předměty. Díky tomu, že přístroj měří i Zircon (Zr) lze snadno říci, zda vložené kamínky jsou ze Zirkonu či nikoliv.

Vanta GX SDD Model Vanta GX PIN Model
Prémiová analýza drahých kovů Dostupná analýza drahých kovů
Vysoká přesnost Spolehlivé analýzy
Velmi přesné Přesné
Ještě kratší měřící časy Krátké měřící časy
Prémiový model Nejlepší cena



Jak analyzátor VANTA GX získat?

Pro Českou a Slovenskou republiku je určen distributor, firma BAS Rudice. Stačí distributora kontaktovat. Obratem Vám vystaví nabídku a v případě Vašeho zájmu je možná praktická ukázka přístroje přímo ve Vaší firmě.

SPECIFIKACE PŘÍSTROJŮ VANTA GX URČENÝCH PRO TRH ČR A SR:

Rozměry (Š x V x H) - uzavřený přístroj

24 x 36 x 22 cm

Rozměry (Š x V x H) - otevřený přístroj

24 x 39 x 39 cm

Rozměry (Š x V x H) - vnitřní roměry vzorkové komory

17 x 9 x 17 cm

Hmotnost přístroje

cca 10 kg

Zdroj buzení

RTG lampa.

Detektor

SiPIN (P/N: VGP-PM) nebo SDD (P/N: VGS-PM) detektor - dle zvoleného modelu.

Napájení

Pomocí AC adapteru s výstupním napětím 18V - klasické zapojení do zásuvky

Displej

800 x 480 (WVGA) LCD s kapacitní dotykovou plochou a podporou gest

Provozní podmínky

Teplota okolí v rozmezí -10°C do 40°C. Vlhkost 10% - 90% nekondenzující.

Velikost měřeného místa

6 mm - lze polohovat i menší předměty pro analýzu - pomocí vnitřní kamery umístíte i menší vzorek přesně na střed měřené plochy

Operační systém

Linux

Ovládání

Dotykový displej, spoušť na displeji (Play tlačítko), HW tlačítka a průmyslový joystick

Datové úložiště

4GB vnitřní paměť, micro SD slot pro rozšíření, podpora přímého ukládání výsledků na USB klíč (CSV, PDF, ...)

USB

(2x) USB 2.0 typ A host pro příslušenství jako jsou Wi-Fi, Bluetooth a USB klíče. (1x) USB 2.0 typ mini-B port pro připojení k počítači.

WiFi

Podpora 802.11 b/g/n - volitelné. Podporuje automatický přesnost dat na síťové disky a síťové složky (včetně doménových), bezdrátové stahování výsledků, přenos displeje přístroje na další zařízení včetně Android a iOS.

Zaměřovací kamera

Full VGA CMOS kamera

Princip

Stolní rentgenový fluorescenční spektrometr - XRF, pXRF (portable X-Ray Fluorescence), ED-XRF - energiově disperzní. VANTA GX je přímým generačním nástupcem úspěšného spektrometru GoldXpert (GX = GoldXpert)

4,6/5 - 29 hodnocení.

Provádíme prodej analyzátorů VANTA GX - vystavíme cenovou nabídku na klíč,
poskytneme ceník spektrometrů v konfiguraci pro Vaši aplikaci.

Mám zájem
o cenovou nabídku
Vytištěno ze stránky https://www.spektrometry.cz/spektrometr-na-zlato-a-drahe-kovy/index.php