Vytištěno ze stránky https://www.spektrometry.cz/spektrometry/spektrometr_q8_magellan.php

Laboratorní jiskrový spektrometr Q8 Magellan - High End OES jiskrový spektrometr

Přesný stacionární High-End laboratorní spektrometr - OES.

Bruker-Quantron je firma s mnoha novými revolučními myšlenkami. V této firmě pracují experti s dlouholetými zkušenostmi v oblasti jiskrové spektrometrie. Týmové znalosti firmy Bruker-Quantron a porozumění potřeb zákazníků z oblasti analýz, optroniky, detekce, elektroniky a informačních technologii byly základem pro vývoj a uvedení na trh kompletně nové koncepce jiskrového emisního spektrometru Q8 Magellan.

Každý modul jiskrového optického emisního spektrometru Q8 Magellan je navržen s důrazem na nejvyšší výkonnost bez jakýchkoliv kompromisů. Všechny komponenty spektrometru jsou optimalizovány pro plně funkční synchronizaci. Jiskrové spektrometry Bruker-Quantron patří do kategorie High-End OES spektrometrů a volí je zejména renomované podniky vyžadující kvalitu provedení, spolehlivost a trvalou analytickou výkonnost. OES Spektrometry Bruker-Quantron se v ČR a SR masivně prosadily v řadě prestižních společností s různými aplikacemi jako jsou analýzy šedé a tvárné litiny, hliníku a jeho slitin, ocelí všech typů, mědi, mosazí a bronzů a dalších běžných i náročných aplikací. Na vyžádání Vám rádi předložíme referenční listinu uživatelů jiskrových OES spektrometrů Bruker-Quantron. Hlavní aplikací je analýza chemického složení kovových materiálů v následujících odvětvích: Chemický průmysl, Kovozpracující průmysl, výzkum a vývoj, vysoké školy.


Potřebujete více informací o produktu nebo máte zájem o cenovou nabídku?

Základní charakteristika spektrometru

  • Vynikající detekční limity, stabilita a přesnost měření pro všechny prvky.
  • Výborná trvalá správnost měřených výsledků.
  • Použití technologií TRS a SSD - tedy individuelní přesné real time vyhodnocování intenzity každé jednotlivé jiskry a časově rozlišitelná OES spektrometrie.
  • Imunita na změny okolní teploty, tlaku, na prašnost a na další vlivy.
  • Prakticky nulové servisní náklady.
  • Ergonomicky navržený analytický stativ s pneumatickým držákem vzorků.
  • Rychlé analýzy vzorků o různých rozměrech.
  • Extrémně nízká spotřeba argonu při zachování optimálních charakteristik proudění v jiskřišti.
  • a řada dalších uživatelských a technických výhod ...

Ovládací software spektrometru - ElementalSuite

Software ElementalSuite využívá všech výhod operačního systému Microsoft Windows. Obsluha je uživatelsky příjemná a velmi jednoduchá. V software však nechybí žádné funkce, které uživatel může potřebovat. Za zmínku stojí například i volitelně zabudovaný "charge correction software" pro výpočet korekce vsázky.

Všechny dílčí funkce software jsou specielně navrženy pro garanci rychlé a spolehlivé obsluhy přístroje za všech okolností. Software kompletně splňuje všechny soudobé požadavky, které jsou kladeny na dnešní moderní systém řízení a kontroly kvality. Mimo jiné tedy například SPC a komplexní statistické zpracování dat, exporty atestů do MS Word, MS Excel, automatizované přenosy výsledků po síti, zápisy do externích databází atp.

Software zahrnuje integrovaný systém managementu analýz pracujícího s Microsoft SQL databázi. Komunikace s ostatními počítači je zajišťována pomocí TCP/IP protokolu.

Jiskrový spektrometr Q8 Magellan - technická specifikace

Optický systém spektrometru

Princip:

Paschen Runge s efektivní ohniskovou vzdáleností 750 mm! Obecně je známo a platí čím je větší ohnisková vzdálenost, tím jsou lepší všechny parametry optického systému!

Rozsah vlnových délek:

110 nm - 800 nm. Tento rozsah měřených vlnových délek umožňuje mimo jiné přesné analýzy dusíku a kyslíku simultánně s ostatními běžně měřenými prvky.

Disperze:

1. řád 0.52 nm/mm
2. řád 0.26 nm/mm
3. řád 0.13 nm/mm

Detektory:

Fotonásobiče PMT nové koncepce. Možnost osazení až 128 kanály. Optický systém není hybridní, pro všechny prvky jsou použity fotonásobiče = technicky nejlepší možné řešení.

Vakuový systém:

Multi fázový vakuový systém bez zpětné difúze olejových par.

Měřící kanál:

Každý jednotlivý měřený prvek má osazen svůj individuelní kanálový fotonásobič CPM a pro něj optimalizovanou výstupní štěrbinu. Nedochází tedy k měření jiného než žádaného světelného signálu.

Další fotografie - OES spektrometr Q8 Magellan

Vystavíme cenovou nabídku přímo na klíč,
poskytneme ceník spektrometrů v konfiguraci pro Vaši aplikaci.

Mám zájem
o cenovou nabídku
Vytištěno ze stránky https://www.spektrometry.cz/spektrometry/spektrometr_q8_magellan.php