Vysoce výkonný simultánní ICP OES spektrometr s novým velkoplošným polovodičovým CMOS detektorem a vysokou disperzí od firmy Teledyne Leeman Labs, Inc. Nová generace ICP-OES spektrometrů s CMOS detektory představuje špičku v analytické technice.
Nový optický emisní spektrometr Prodigy PLUS s indukčně buzeným plazmatem je stvořen pro rychlé analýzy i těch nesložitějších vzorků. Nový typ plazmového hořáku v kombinaci s vysokou rychlostí CMOS detektorů zajišťuje významně sníženou spotřebu argonu. Přístroj se vyrábí dle potřeb zákazníka s Radiálním, Axiálním či Dual-View provedením. Je nutné podotknout, že přístroj využívá DURA TORCH technologii, která zajišťuje bezprecedentní životnost hořáku. Konstrukce přístroje a provedení software zajišťuje stabilní, přesné a opakovatelné výsledky spektrometru.
Potřebujete více informací o produktu nebo máte zájem o cenovou nabídku?
Technologie CMOS přináší natolik významné zvýšení rychlosti analýz, že celková doba analýzy jednoho vzorku v obou pohledech (radiální i axiální) je kratší, než u systémů SVDV či jiných systémů s výrazně pomalejšími detektory CCD či CID. Velká plocha detektoru CMOS zajišťuje plně simultánní sejmutí spektra v rozsahu 165-1100nm - v tomto rozsahu lze zvolit kteroukoliv vlnovou délku bez kompromisů. Díky tomu má ICP OES spektrometr Prodigy Plus průkazně nejnižší náklady na analýzu. Technologie DURA TORCH pak zajišťuje bezprecedentní životnost hořáku.
ICP OES spektrometr Prodigy Plus se vyznačuje krátkým warm up časem (do 10 minut ze stand-by), nejširším dynamickým rozsahem na trhu, vysokou citlivostí a nejmodernějšími použitými technologiemi. Obsluha spektrometru je velmi jednoduchá díky intuitivnímu ovládacímu programu. Frekvence RF generátoru je 40.68 MHz což prokazatelně přináší lepší stabilitu a robustnost plazmy než u historicky využívané frekvence 27 MHz.
Přístroj nově využívá bajonetového uchycení plně rozebíratelného hořáku se sníženou spotřebou argonu. Možnost analýzy halogenů, Cl, Br, I a dalších prvků z VUV oblasti. Ohnisková vzdálenost je plných 800mm. ICP spektrometr Prodigy Plus volí zejména nároční zákazníci s reálnými vzorky a renomované podniky vyžadující skutečně kvalitní High-End řešení. Popsané parametry přináší bezkonkurenční disperzi, limity detekce na reálných vzorcích, stabilitu, správnost a přesnost měření + jednoduchost obsluhy. ICP spektrometr Prodigy se již masivně prosadil v oblastech analýz pro životní prostředí, při analýze biopaliv (instalace přímo v ČR), měření prvků a otěrkových kovů v olejích, v hutních laboratořích, lékařství a řadě dalších aplikací. V ČR a SR je instalována řada těchto spektrometrů zejména v renomovaných laboratořích. Díky nízkému kurzu USD je kupní cena tohoto systému v současné době mimořádně příznivá.
Získání spektrálních informací z milionu pixelů detektoru je nyní podstatně jednodušší.
Od doby uvedení prvního ICP spektrometru používá firma Leeman Labs počítačem řízené vstupní zrcátko pro optimální pozorovací podmínky plazmy. Mechanismus polohování zrcátka je 100% automaticky řízen počítačem a byl navržen tak, aby poskytl flexibilní pohled na plazmu (axiální, radiální, nebo duální) bez nutnosti zvyšování počtu optických prvků.
Většina optických systémů Echelle používá dva disperzní komponenty. Typicky je to mřížka a hranol a proto je spektrum dvourozměrné. Firma Teledyne Leeman Labs používá jako jediný výrobce speciální patentovaný typ hranolu, který výrazně redukuje degradaci rozlišení.
Díky vlastnostem nového detektoru CMOS kompromisy u Prodigy zcela odpadají. U spektrometru Prodigy je aktivní plocha detektoru více než čtyřnásobná ve srovnání s dřívějšími nebo konkurenčními typy detektorů. To znamená, že vzdálenost mezi spektrálními čarami je zvětšena (lepší disperze) a optický systém Prodigy má vysoké rozlišení, a to i při využití dostatečně široké vstupní štěrbiny. To má pak za následek vynikající detekční limity a stabilitu signálu. Díky přednostem nového detektoru CMOS využívá spektrometr Prodigy plně výhody optického systému Echelle.
Nyní, kdy se značně zvýšila operační paměť a rychlost počítačů se software stává velmi výkonným nástrojem. Software Prodigy poskytuje intuitivní navigaci mezi jednotlivými aplikacemi, zpracování dat a připojení do sítě. Je založen na známém principu běžně používaném v aplikacích pro Internet s jednoduchou strukturou větvení a tlačítky pro příslušné funkce.
Často používané operace jsou dostupné pomocí ikon umístěných nahoře každé obrazovky. Některé z předností software Prodigy jsou uvedeny dále. Vespod navigačního panelu jsou tři aplikační záložky pro Vývoj metody (Method) nastavení sekvence vzorků (Sequence) a spuštění analýzy (Analysis).
Jakmile uživatel klikne na aplikační záložku pro vývoj metody, navigátor zobrazí jednotlivé parametry a jejich nastavení pro tuto metodu, např. řízení přístroje, výběr prvků, kalibrační standardy, kvalitativní kontrola a řízení autosampleru.
Při vývoji nové metody nabízí software interaktivní operace. Výběr prvků, které mají být analyzovány a jejich předdefinované parametry nebo optimalizace parametrů pro danou aplikaci. Některé z nástrojů pro vývoj metody jsou uvedeny dále : Řízení spektrometru Optimalizuje základní parametry (výkon, průtoky plynů) pro danou aplikaci. Během optimalizace lze aktivovat tlačítko, kdy se zobrazuje okamžitá intenzita. Výběr prvku je možný z periodické tabulky prvků nebo podle abecedního seznamu. Pro každý prvek se zobrazí analytické vlnové délky. Při zvolení dané vlnové délky jsou ve vedlejší tabulce nabízeny možné spektrální interference. Je možné vybrat tolik standardů, kolik je třeba. Koncentraci je možné zadávat pro jednotlivé prvky individuálně nebo souhrnně.
Při zpracování dávky navigátor zobrazuje analyzované vzorky a jejich pozici v autosampleru. V každém případě je pravá strana obrazovky synchronizována se zvolenou položkou v navigačním panelu. Spuštění dávky začíná zadáním nebo importováním (např. z LIMS) souboru analyzovaných vzorků. Příslušné kalibrace a řídící funkce, které byly specifikovány v dané metodě se automaticky zobrazí na displeji. Pro každou pozici v dávce je možné zadat operaci jako je "spike", opakované měření, atd. Analytické výsledky lze zobrazit pomocí aplikační záložky pro analýzu. Navigátor zobrazí přehled standardů a vzorků, tak jak byly změřeny. Zvýrazněním kteréhokoliv vzorku v navigátoru se zobrazí detailní výsledky. Pro přehled mohou být zobrazeny jak číselné, tak spektrální výsledky analýzy. Z naměřených výsledků je velmi snadné zhotovit protokol analýzy. To lze provést jednoduše výběrem vzorků a stiskem příslušné ikony pro generování protokolu. Je možné si vybrat formát dle Vašich potřeb a vytisknout protokol nebo je exportovat data např. do CSV, EXCEL, LIMS, ...
4,6/5 - 18 hodnocení.