Vytištěno ze stránky https://www.spektrometry.cz/autokatalyzatory/autokatalyzatory_mereni_pd_pt_rh.php

DELTA PROFESSIONAL - měření autokatalyzátorů z hlediska Pd, Pt, Rh

Provedení pro analýzy keramických autokatalyzátorů z hlediska obsahu platiny, palladia a rhodia.

Verze pro autokatalyzátory - přesné měření včetně prvků Pd, Pt,Rh ... a dalších

Přesnost, rychlost, výkonnost, spolehlivost.


Série ručních analyzátorů s označením DELTA představuje revoluci v ručních analyzátorech. Tyto ruční přístroje (často označované jako pistole) obsahují speciální kalibrace pro přesné a rychlé analýzy autokatalyzátorů / analýzu automobilových katalyzátorů z hlediska platiny (Pt), paládia (Pd), rhodia (Rh) a dalších zájmových prvků. Měření automobilových katalyzátorů probíhá ve velmi krátkých časech. Výrobce při tvorbě nové série DELTA využil všech dosavadních zkušeností z produkce více jak 10 000 přístrojů. Většina výkupců a obchodníků s automobilovými katalyzátory, filtry pevných částic a autokatalyzátory v ČR a SR používá pro měření právě ruční spektrometry a analyzátory Olympus Innov-X Systems. Celkem je v ČR a SR instalováno již přes 1 000 ručních analyzátorů DELTA. Série DELTA využívá kompaktní rentgenky s výkonem 4W a pro lehké prvky využívá možnosti maximálního proudu až 200 uA! Velmi úzká geometrie detektoru, vzorku a rentgenky zajišťuje maximalizaci užitečného signálu a dosažení nejlepších možných přesností analýzy autokatalyzátorů a měření obsahu Pd, Pt, Rh v autokatalyzátorech.


Potřebujete více informací o produktu nebo máte zájem o cenovou nabídku?


Model DELTA používá velkoplošný SDD detektor, díky němuž dosahuje výjimečných detekčních limitů a citlivosti, která je pro automobilové katalyzátory a filtry pevných částic kritická. Série DELTA využívá nového typu floating point procesoru, který zásadně zrychluje veškeré operace přístroje, výpočty i rychlost reakcí uživatelského rozhraní. Přístroj tak reaguje vždy bez jakýchkoliv prodlev. Start přístroje ze zcela vypnutého stavu netrvá déle než 30 sekund. Přístroj používá propracovaný power management, který nebývale šetří hlavní baterii. Žádný jiný přístroj nevydrží na jednu baterii pracovat tak dlouho, tak rychle a tak přesně jako model DELTA. Přístroj podporuje výměnu baterií za chodu bez nutnosti vypínání přístroje nebo softwaru. S přístrojem je tak možné pracovat nepřetržitě. Při vývoji série DELTA byl kladen důraz na maximální spolehlivost, bezpečnost obsluhy a robustnost přístroje. Nově tato série používá speciálního systému odvodu tepla z kritických částí přístroje pomocí speciálního chladiče. Přístroj podporuje přenos naměřených dat pomocí USB a Bluetooth, přičemž s přístrojem je dodávaný kompletní data management pro tisk atestů, protokolů a souhrnných tabulek. Tělo přístroje je vyrobeno z osvědčeného materiálu LEXAN, který odolává i těm nejnáročnějším provozním podmínkám. Samozřejmostí je voděvzdornost a totální prachotěsnost. Dříve nevídaná rychlost, operativnost, jednoduchost ovládání jsou pro tuto modelovou řadu samozřejmostí.

Výsledek měření autokatalyzátoru - spektrometr DELTA PROFESSIONAL

Outdoor robustní provedení přístroje s pevně zapuštěným displejem zajišťuje odolnost přístroje ve všech situacích. Nový typ dotekového průmyslového displeje BLANVIEW zajišťuje výbornou čitelnost jak na přímém slunci, tak za snížené viditelnosti. Provedení HW vyniká svou výkonností a spolehlivostí díky léty vyvíjenému konceptu kompaktnosti HV komponent.

Spolu se standardními prvky Ti, V, Cr, Mn, Fe, Co, Ni, Cu, Zn, Zr, Nb, Mo, Hf, W, Ta, Re, Pb, Ag, Sn, Bi a Sb přístroj dokáže analyzovat prvky, jako jsou Au, Pd, Pt, Ir, Rh - které jsou právě pro aplikaci autokatalyzátorů stěžení. Dle typu modelu dále pak samozřejmě i prvky Al, Mg, Si, P, S bez použití vakua či hélia a to s bezkonkurenční analytickou přesností a rychlostí. Je možné přidat i další měřené prvky. Přístroj je bateriově napájen. Lze analyzovat vzorky, které mohou mít různé velikosti a tvary. Velkou výhodou je, že ve většině případů není potřeba žádná příprava vzorků a měření je nedestruktivní. Výsledky se zobrazují okamžitě po startu měření. Výrobcem je renomovaná americká firma Olympus Innov-X Systems Inc.

Série DELTA mimo jiné využívá i senzoru pohybu pro automatické probuzení přístroje v moment, kdy jej operátor uchopí do rukou. Standardizace přístroje je provedena automaticky při umístění přístroje do dokovací stanice a její platnost je 24 hodin nehledě na to, zda byl přístroj vypnut či nikoliv. Zcela tak odpadá používání standardizační krytky. DELTA je lidově často nazývána jako pistole na měření katalyzátorů.

O tomto přístroji nestačí jen číst - tento přístroj musíte vidět v akci!

Typické použití přístroje DELTA pro autokatalyzátory:

  • Velmi přesná a ultra rychlá nedestruktivní chemická analýza - používají jak výrobci pro kontrolu tak firmy, které vykupují katalyzátory, tedy vykupují drahé kovy z katalyzátorů..
  • Okamžité ověřování množství Pd, Pt, Rh při výkupu a zpracování keramické hmoty.
  • Vylučování falzovaných či vypláchnutých autokatalyzátorů / automobilových katalyzátorů. Již nevykoupíte žádné vypláchnuté katalyzátory.
  • Zjištění množství platiny v katalyzátorech, zjištění množství rhodia, paladia a dalších prvků v katalyzátorech.
Vytištěno ze stránky https://www.spektrometry.cz/autokatalyzatory/autokatalyzatory_mereni_pd_pt_rh.php